Geri

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimleri

Çözüm Odaklı Kısa Terapi 1980’li yıllarda Insoo Kim Berg, Steve de Shazer ve arkadaşları tarafından geliştirilmiş ve kısa sürede psikiyatri, psikoterapi, psikolojik danışmanlık, koçluk, mentorluk ve arabuluculuk alanlarında hızla kabul görmüş ve yaygınlaşmıştır.

01

Çözüm Odaklı Kısa Terapi ve Koçluk, Giriş

(1 tam gün)

02

Çözüm Odaklı Kısa Terapi ve Koçluk, Temelleri

(2 tam gün)

03

Çözüm Odaklı Dil, Çözüm Odaklı Sorular ve Çözüm Odaklı İletişim

(1 tam gün)

Eğitimlerimiz

Eğitimlerin içerikleri (örnekler, role-play alıştırmaları) psikiyatristlerin, psikiyatri hemşirelerinin, psikoterapistlerin, psikolojik danışmanların ve koçların ihtiyaçlarındaki farklılıklar gözetilerek hazırlanmıştır ve değişiklikler gösterir.

Eğitim materyalleri (kurs kitapçığı, web sayfası link’leri, sunumun pdf dosyası) eğitim öncesi kursiyerlere gönderilir ve bunları okumaları istenir. Eğitimler teorik bilgi aktarımından ziyade alıştırma ve role-play ağırlıklı olarak gerçekleştirilir; katılımcılar hem danışan hem de terapist/koç rolünde olur. Katılımcıların “seçici dinleme, danışanın metaforlarını bulma ve notlar alma; özet yapma, çerçeveleme ve yeniden çerçeveleme; çözüm odaklı sorular sorma ve terapi/koçluk araçlarını kullanma; danışanın güçlü yanlarını, kaynaklarını, ihtiyaçlarını ve değerlerini ortaya çıkarma” becerilerini kazanması amaçlanır.

Eğitimler yüz yüze yapılır ve en fazla 14 katılımcı ile sınırlıdır. Planlanmış eğitimlerin tarihleri sosyal medya hesapları üzerinden duyurulur.

Eğitim paketleri ile ilgili teklif almak için iletişime geçin. 🌿

İlgili makaleler